Job Cruise Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE

3 participanți

In jos

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE Empty IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE

Mesaj  Pitesteanu Ionela Mar Apr 05, 2011 8:56 am

Buna ziua, ma numesc Ionela Pitesteanu, iar ca experienta profesionala pot spune ca am lucrat ca merchandiser cateva luni si de aproximativ 2 ani si jumatate sunt contabil, avand si sudii superioare economice. Doresc sa plec pe vas dar nu am nici un curs de calificare, as vrea sa stiu daca sunt anumite cursuri de calificare agreate sau daca imi puteti recomanda ceva.
Va multumesc!

Pitesteanu Ionela

Mesaje : 1
Data de înscriere : 05/04/2011

Sus In jos

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE Empty ma intereseaza sa aflu la ce tipuri de joburi ar fi potrivit sa aplic avand in vedere ca nu am experienta pe vas

Mesaj  chelmus77 Mier Apr 06, 2011 8:38 am

Buna ziua! Numele meu este Georgiana Minodora Chelmus, am 34 de ani, cu limba engleza ma descurc la nivel conversational mediu, iar singura mea experienta profesionala este de economist, (execut si lucrari de contabilitate) avand studii superioare. Sotul meu are o experienta de 9 contracte ca si state room stewart la compania Princess Cruises. Intrucat aceasta nu mai face recrutari de personal din Romania eu nu pot pleca cu el, ramanand ca si varianta sa schimbe el compania daca as fi acceptata eu. Va rog mult de tot sa imi raspundeti la ce tip de job ar fi recomandat sa aplic pentru a avea sanse mai mari. confused adresa mea este chelmus77@yahoo.com
Va multumesc si astept sfaturile dumneavoastra.

chelmus77

Mesaje : 1
Data de înscriere : 06/04/2011

Sus In jos

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE Empty reply

Mesaj  sailorpopeye Vin Mar 15, 2013 6:30 am

Pitesteanu Ionela a scris:Buna ziua, ma numesc Ionela Pitesteanu, iar ca experienta profesionala pot spune ca am lucrat ca merchandiser cateva luni si de aproximativ 2 ani si jumatate sunt contabil, avand si sudii superioare economice. Doresc sa plec pe vas dar nu am nici un curs de calificare, as vrea sa stiu daca sunt anumite cursuri de calificare agreate sau daca imi puteti recomanda ceva.
Va multumesc!

Pe aproape orice pozitie ai aplica o iei de jos. Avand studii superioare si neaparat cunoscand englega + macar o alta limba straina (ESP, DEU, FRA, ITA, PRT, limbi nordice, chineza, japoneza) poti aplica pe pozitia Guest Services Officer (GSO). In timpul primului contract (spre sfarsit mai degraba) poti face un cross-training la bord si te duci la FInancial Dept., daca tot ai studii economice.
Ca GSO nu faci mai mult de 1900/luna, dar ai un statut mai privilegiat, ai acces aproape peste tot pe vas. Depindem de tine ce-ti doresti...

sailorpopeye

Mesaje : 3
Data de înscriere : 15/03/2013

Sus In jos

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE Empty chelmus

Mesaj  sailorpopeye Vin Mar 15, 2013 6:38 am

chelmus77 a scris:Buna ziua! Numele meu este Georgiana Minodora Chelmus, am 34 de ani, cu limba engleza ma descurc la nivel conversational mediu, iar singura mea experienta profesionala este de economist, (execut si lucrari de contabilitate) avand studii superioare. Sotul meu are o experienta de 9 contracte ca si state room stewart la compania Princess Cruises. Intrucat aceasta nu mai face recrutari de personal din Romania eu nu pot pleca cu el, ramanand ca si varianta sa schimbe el compania daca as fi acceptata eu. Va rog mult de tot sa imi raspundeti la ce tip de job ar fi recomandat sa aplic pentru a avea sanse mai mari. confused adresa mea este chelmus77 at yahoo.com
Va multumesc si astept sfaturile dumneavoastra.

Buna. Departamentele cu un schimb/rotatie mare de personal sunt: Housekeeping si Restaurant/Food&Beverage. Acolo sunt cele mai bune sanse de angajare. O iei de jos (Asst.Waiter, Bell Attendant etc) , iar dupa un contract, poti aplica si la alte pozitii. Sau daca faci treaba si cu putin noroc pooate chiar in primul contract. Incerca neaparat sa-ti dezvolti cunostintele de lb straina : engleza, spaniola etc... Iti ofera un avantaj imens. Hai noroc!

sailorpopeye

Mesaje : 3
Data de înscriere : 15/03/2013

Sus In jos

IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE Empty Re: IN CAUTARE DE JOB SI CURSURI DE CALIFICARE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum